تبلیغات
ایدز - اچ آی وی - مطالب فروردین 1394
نویسندگان
مدیر کل دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش گفت: آموزش پیشگیری از ایدز در ۱۲ استان کشور به ۲۴ هزار دانش‌آموز با بودجه سازمان ملل متحد انجام شد.
به گزارش سلامت نیوز به نقل از خبرگزاری فارس ،حسن ضیاءالدینی، مدیر کل دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به این پرسش که «آیا آموزش پیشگیری از ایدز در مدارس کشور انجام می‌شود؟»، اظهار داشت: چندین سال است که این کار انجام می‌شود.

ادامه مطلب

[ پنجشنبه 27 فروردین 1394 ] [ 10:45 ق.ظ ] [ مدیر مجله ]
نظرات
رئیس مرکز مدیریت مبارزه با بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: رفتارهای پرخطر جنسی عامل حدود 36.8 درصد از موارد جدید آلودگی به ویروس اچ آی وی (HIV) در کشور طی سال گذشته بود.
به نقل از آنا، دکتر محمدمهدی گویا در حاشیه نشست تخصصی ارتقای کیفی خدمات کنترل بیماری ایدز در دانشگاه‌های شمال کشور در ساری افزود: در حالی که این راه ابتلا در طول سال‌های گذشته تنها مسوول حدود 13 درصد موارد آلودگی از زمان شروع ثبت موارد ایدز بود.
وی گفت: در سال 1392 آلودگی از راه اعتیاد تزریقی 45.5 درصد بود و این راه ابتلا در طول سال‌های قبل حدود 67 درصد بوده است، آلودگی زنان به این ویروس نیز 30 درصد کل موارد را تشکیل می‌داد در حالی که آلودگی زنان در سال 1378 حدود پنج درصد بوده است.

ادامه مطلب

[ پنجشنبه 27 فروردین 1394 ] [ 10:43 ق.ظ ] [ مدیر مجله ]
نظرات
شعار اساسی مان بیشتر روی پرهیز از برقراری رابطه پرخطر خارج از چارچوب خانواده، وفاداری به همسر و تک همسری است. به دلیل مشترک بودن استفاده این وسیله در بحث بارداری و نیز عدم انتقال ایدز، نمی توان آمار دقیق گرفت. اینکه از وزارت بهداشت مدام درباره ایدز سوال می شود، از وزارتخانه هایی مثل آموزش و پرورش یا علوم سوال نمی شود. باید پرسید واقعا ایدز اولویت چندم آموزش و پرورش است؟

ادامه مطلب

[ چهارشنبه 26 فروردین 1394 ] [ 12:22 ب.ظ ] [ مدیر مجله ]
نظرات
دانشمندان از آزمایش موفقیت آمیز واکسن ایدز روی میمونها خبر دادند. دانشمندان روز چهارشنبه اعلام کردند: داروی جدیدی که روی میمون‌ها آزمایش شده نتایج خیره کننده ای برای حفاظت از آنها برابر نسخه جانوری ویروس ایدز داشته و یک دستاورد بزرگ در راه ساخت واکسن اچ آی وی به حساب می‌آید. به گزارش خبرگزاری فرانسه از پاریس، دانشمندان در نشریه quotation mark نیچر quotation mark گزارش دادند: بوزینه‌هایی که این دارو روی آنها آزمایش شده توانسته اند برابر مقدار بالایی از نسخه جانوری ویروس اچ آی وی مقاومت کنند.

ادامه مطلب

[ چهارشنبه 26 فروردین 1394 ] [ 12:21 ب.ظ ] [ مدیر مجله ]
نظرات
همه ی تلاش هایی که در سال های اخیر برای مبارزه با این بیماری هولناک شده است هنوز شاهد رشد و افزایش این بیماری در کشور هستیم، به نظر می رسد برای مبارزه با این بیماری لازم است سطح آموزش و آگاهی در این زمینه را افزایش یابد. حال باید دید دولت جدید می تواند برنامه ای منسجم را برای مبارزه و پیشگیری از گسترش این بیماری داشته باشد یا خیر؟
سلامت نیوز: ایدز همچنان قربانی می گیرد

ادامه مطلب

[ چهارشنبه 26 فروردین 1394 ] [ 12:19 ب.ظ ] [ مدیر مجله ]
نظرات
درباره وبلاگ

سایت های مفید
امار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :